Akce třídy 1.B

PREVENTIVNÍ PROGRAM 1.B - HORALKA: "U SEDMI DUBŮ"

              Náš preventivní program „U sedmi dubů“ začal již v pondělí ve škole. Seznámili jsme se se zvířátky z vesničky Sedm dubů. Každé zvířátko nás provázelo jedním příběhem. Naučili jsme se, jak překonávat nudu, jak si naplánovat svůj čas nebo, jak je důležité nejprve kamaráda poslouchat a teprve potom mluvit. Těšili jsme se na hry, zábavu, dobrodružství a noční hru odvahy.

              Na Horalku jsme vyrazili posilněni obědem linkovým autobusem. Po ubytování jsme se vydali na první turistickou poznávací vycházku v okolí areálu. Zde jsme si prohlédli rybníček s vydrami a dalšími vodními zvířaty, následovala prohlídka místní minifarmy.

              Navštívili jsme také nedalekou tvrz Skutina. Zde nás v lese čekala starodávná zpráva od loupeživého rytíře Skutiny. Chtěli jsme získat jeho poklad. Nejprve bylo třeba vyluštit, kde se poklad nachází a kdy je možné ho získat.

              Po večerní diskotéce a nácviku tance o dubech se jednotlivé pokoje vydaly na dobrodružnou cestu s čelovkami za pokladem. Ten byl ukryt v areálu Horalky. Všichni poklad našli a spokojeně odcházeli spát.

              Poslední den dopoledne jsme trávili na místní minifarmě a hřišti. Vyhodnotili jsme celý pobyt a rozdali medaile a diplomy. Po obědě jsme přímo od Horalky odjeli místním autobusem do Ohnišova, kde jsme přestoupili na autobus do Nového Města nad Metují. Tam nás již čekali nedočkaví rodiče.

 

 

 ČARODĚJNICKÁ VÝUKA V 1. B

Poslední dubnový den jsme se s paní učitelkou přeměnili na čarodějnou školu. Kdo se chtěl do této školy dostat, musel na dveřích přečíst kouzelné zaklínadlo. Všem se nám podařilo do třídy dostat.

 První hodinu jsme četli v čarodějnické knize o malé nezbedné čarodějnici. Učili jsme se, co musí mít správní čarodějové nebo čarodějnice. Po hodině čarodějného klopýtání nás čekala netradiční svačina – dračí šleh.

 Po svačině jsme vymýšleli kouzelné lektvary z léčivých bylinek. Nechyběly ani ďábelské počty či zkouška z létání na koštěti. Všichni jsme absolvovali první ročník se samými jedničkami.

 Čarodějnický rej potom pokračoval i odpoledne ve školní družině.

 

PRVŇÁČCI Z 1. B NA CESTĚ ZA KULTUROU

Navštívili jsme výchovný koncert v novoměstském kině, který pro nás připravila ZUŠ Bedřicha Smetany v Novém Městě nad Metují. Nadšeně jsme sledovali umění starších spolužáků. Líbili se nám všichni muzikanti, tanečníci, celým programem vtipně provázeli dětští konferenciéři. Nadchla nás tanečně ztvárněná pohádka O šípkové Růžence. Děkujeme všem dětem, které vystupovaly a učitelům, kteří program vymysleli a zrealizovali. Po návratu do školy jsme kreslili svoje dojmy.

Máte rádi včelí medvídky? My rozhodně. Tak jsme se vydali do kina na pořad „Včelí medvídci zpívají“. Čmelda a Brunda nám vyprávěli o svých dobrodružstvích, která zažili na louce. Zazpívali nám známé písničky z večerníčků. 

Také jsme navštívili městskou knihovnu, kde jsme se seznámili s jejím prostředím. Moc děkujeme paní Evě Maurové, která si pro nás připravila poutavé vyprávění o slabikáři a písmenkách. Někteří z nás si již odnášeli vypůjčené knížky domů.                              

Nesmíme také zapomenout na hudební program „Hudební škatulky“. Zde jsme se dozvěděli něco o historii hudby. Seznámili se s několika žánry jako je blues, jazz, reggae a pop. Také jsme se pěkně vyřádili a zazpívali si hity. Víte co je hit nebo jaké je nejprodávanější CD u nás? My už ano.

 

PONOŽKOVÝ PEJSEK POMÁHÁ

Jsme sice ještě malí, a le už chceme pomáhat potřebným. Jedno odpoledne jsme připravili malé občerstvení a pozvali své rodiče do školy. Spolu s maminkami a babičkami jsme šili pejsky z ponožek pro nadaci „Pestrá společnost“. Tatínky čekal turnaj ve hře pexeso. Celkem se nám podařilo ušít 22 pejsků ze spacích ponožek. Hotové pejsky nadace prodá a ze získaných peněz za jejich prodej vycvičí vodícího psa pro postižené dítě na vozíčku.  Je to prima pocit, že jste někomu pomohli.

 

 

 

VESELÉ ZOUBKY 2015

 Zapojili jsme se do programu „Veselé zoubky 2015“, které pořádá síť drogerií DM. Dostali jsme dárkové tašky. V nich jsme našli zubní pastu, kartáček na zuby, zábavnou knížku a časovač čištění zubů. Nejprve jsme si povídali, jak a proč si správně čistit zoubky, potom jsme se podívali na pohádku o tom „Jak Hurvínka bolel zub“. Plnili jsme různé úkoly. Na závěr jsme si vyzkoušeli správnou techniku čištění zubů.

                                                                   Žáci 1. B a Pavla Smolová