První pololetí ve třídě 3. B

V říjnu jsme byli na představení „Hrajeme si s pohádkou“. Celý příběh byl propletený krásnými dětskými písničkami. Na závěr jsme si všichni zazpívali, zatancovali a zaskákali.

Před první adventní nedělí jsme byli na Vánoční výstavě v kině, kterou pořádal městský klub.

Na začátku prosince si pro nás deváťáci přichystali mikulášskou nadílku. I když jsme všechny znali a potkáváme se každý den na chodbách, trochu jsme se jich báli.

Paní učitelka Vacková si pro nás připravila besedu o internetovém nebezpečí. Měli jsme mnoho dotazů. Překvapilo nás, s čím vším se můžeme ve virtuálním světě setkat.

 Výlet do Prahy do Divadla S+H

V polovině prosince jsme se vydali na náš velký adventní výlet do Prahy. Dopoledne nás čekalo překvapení. Interaktivní výstava k devadesátinám Hurvínka. Zde jsme si vyzkoušeli, jak se vodí loutky a jak je to pro herce náročné.

Po výstavě jsme se vydali na Pražský hrad. Po nezbytné kontrole batohů jsme si prohlédli nádvoří hradu, Chrám sv. Víta a prošli si adventní trhy. Téměř všichni jsme si pochutnali na trdelníku a horkém čaji. Po obědě jsme všichni dorazili do dejvického Divadla Spejbla a Hurvínka. Pohádka „Štědrý den u Spejblů“ se nám moc líbila. Báli jsme se, aby pan Spejbl nespadl ze štaflí, fandili jsme, aby Hurvínek sehnal vánoční stromeček a pan Spejbl chytil v rybníce kapra. Bábinka vánočku nespálila a moc se jí povedla. Nakonec vše dobře dopadlo a štědrovečerní nadílku měl i Hurvínek. Na výletě po Praze nás provázela paní Jana Hudková. Jako vánoční dárek (sponzorský dar) jsme od ní dostali zdarma vstupenku na výstavu o Hurvínkovi a na zpáteční cestě domů malé lízátko s Hurvínkem, Spejblem, bábinkou a Máničkou. Bezpečně nás autobusem převážel pan Kaněra. Oběma moc děkujeme za krásný adventní výlet.

 

Poslední den před vánočními prázdninami jsme si moc užili. Ráno jsme šli do kina na pohádku Anděl Páně 2. Příběh anděla a čerta se nám líbil. Některé z nás dojal až k slzám a na konci příběhu jsme hledali kapesníčky. Po pohádce jsme se vrátili do školy, kde jsme si rozdali dárečky od „tajného“ Ježíška - spolužáka.

 

V lednu nás čekal Den zdravé výživy. V pátek 13. 1. jsme si sami ve skupinkách připravovali zdravou svačinku. A kdo ji měl nejchutnější? No přeci každý.  Pochutnali jsme si všichni.                                                                

                                             žáci a paní učitelka 3. B