Opět po roce Eurorebus a ZŠ Malecí

Každoročně se žáci naší školy účastní vědomostní soutěže Eurorebus, která je určena pro žáky základních škol, víceletých gymnázií a dalších středních škol. Celé klání se skládá z řady soutěžních kol, kdy žáci v průběhu školního roku vyhledávají odpovědi na otázky a elektronicky je odesílají pořadatelům. Cílem je získat pro třídu i pro sebe co nejvíce bodů, a mít tak šanci postoupit do krajského kola soutěže. Jednotlivé třídy reprezentuje v krajském kole vždy trojice zástupců. Souběžně probíhá i soutěž jednotlivců.

V letošním roce do krajského kola soutěže postoupilo z naší školy šest tříčlenných týmů a sedmnáct jednotlivců z druhého stupně. V pátek 28. dubna se konalo v Hradci Králové krajské kolo soutěže pro kraj Královéhradecký a Pardubický. V soutěži školních tříd v kategorii ZŠ 02 pro žáky 8. a 9. ročníků výborné čtvrté místo získal tým 9. A ve složení Denisa Konvalinová, Adam Pavlík a Matěj Prouza. V téže kategorii, ale v soutěži jednotlivců získal páté místo Vojtěch Červinka z 8. A. V soutěži jednotlivců v kategorii ZŠ 01, která je určena žákům 6. a 7. ročníků, výborně zabodoval Lukáš Tichý ze 7. A a odvezl si z Hradce stříbrnou medaili. Ve stejné kategorii se na čtvrtém místě umístila Tereza Roštlapilová ze 7. A a na pátém Kamila Kodýdková ze 6. A. Všichni výše jmenovaní žáci skončili v soutěži do pátého místa, to znamená, že postupují do celostátního finále, které se uskuteční v Praze 5. června 2017.

I když se ostatní žáci neumístili na prvních pěti postupových místech, myslím, že si krajské kolo užili a získali nové zkušenosti a motivaci do dalších ročníků této soutěže.  

Letos jsme počtvrté do soutěže zapojili i žáky prvního stupně a ti získali osmé místo v kategorii Eurorebus Junior. Tým pro tuto kategorii musí být složen z žáků různých ročníků prvního stupně, a tak naši školu reprezentovali tito žáci: Petr Koza ze 3. A, Šimon Pokorný ze 4. A a Kryštof Vencl z 5. B. K postupu tohoto týmu do krajského kola přispěli všichni žáci prvního stupně, kteří v průběhu celého školního roku plnili různé úkoly včetně malování obrázků na určitá témata.    

Všem dětem, které reprezentovaly naši školu děkujeme a těm, které pojedou do celostátního kola do Prahy, gratulujeme a držíme palce.    

                                                                                                             Mgr. Adéla Nosková