6. A na návštěvě ve Stacionáři NONA

Paní učitelka třídní nám navrhla, zda bychom nechtěli v předvánočním čase navštívit klienty Stacionáře NONA v Novém Městě nad Metují. Abychom nepřišli s prázdnou, domluvili jsme se, že v naší školní kuchyňce upečeme cukroví a vezmeme ho s sebou. Ve středu 20. prosince ráno jsme vyrazili. Někteří z nás měli obavy z toho, co nás čeká a jaké lidi tam potkáme. Napětí a trému brzy vystřídal příjemný pocit z hezkého prostředí. Přivítala nás paní vychovatelka Monika a zavedla nás do společenské místnosti, tam za námi přišli klienti Stacionáře. Vzájemně jsme se představili a oni nám vyprávěli svoje zážitky z výletů, pobytů na horách i zájezdu k moři. Potom nám ukázali hernu, relaxační místnost, pracovny, tělocvičnu, jídelnu. Byli jsme překvapeni, že sami klienti poskytují také některé služby, jako je mandlování prádla, čištění interiérů automobilů, tkaní koberečků, a tím si mohou vydělat nějaké peníze. Po prohlídce místností jsme byli pozváni na malé občerstvení, vyměnili jsme si vánoční cukroví a pak jsme vyrazili na diskotéku do tělocvičny. Nejdříve jsme se trochu styděli, ale nakonec jsme tancovali všichni a hlavně kluci to pořádně rozjeli. Zpátky do školy se nám nikomu nechtělo. Ve Stacionáři jsme strávili příjemné dopoledne, poznali jsme nové milé, kamarády a už se těšíme na naše další společné setkání.

Natálie Vítková, Bořek Litterbach, 6.A ZŠ Malecí

FOTO>>>