NE - BEZPEČNÝ INTERNET

6.února naši Základní školu na Malecí navštívil zástupce vrchního strážníka a preventista městské policie pan Josef Pročko, který pro nás připravil dvouhodinovou besedu s názvem Ne – bezpečný internet. V úvodu jsme se dozvěděli, jak funguje internet a putují veškerá data, vysvětlili jsme si rozdíl mezi šikanou a kyberšikanou, která se vyskytuje nejen mezi dětmi a dospívajícími, ale také ve světě dospělých, například v zaměstnání. Řešili jsme témata jako sociální sítě, kybergrooming, kyberstalking a další. Dozvěděli jsme se něco o sextingu, který se asi před rokem vyšetřoval i v našem městě. Seznámili jsme se s tím, že v České republice je na síti velmi rozšířená propagace filmů, písniček a také virtuální přátelství. Celou besedu pan Pročko doplňoval skutečnými příběhy, některé znal osobně ze svého zaměstnání. Tímto děkujeme, protože přednáška byla poučná a zajímavá, každý z nás si ze setkání odnesl to své.

FOTO>>>


                  Vendula Černíková, Adéla Duchatschová, Kateřina Holá, 8.A