LYŽAŘSKÝ VÝCVIK 2018

V neděli 18. února jsme vyrazili na lyžařský výcvikový kurz do Deštného v Orlických horách.  Na chatě Prim jsme byli ubytovaní týden. Starali se o nás paní učitelky, zdravotnice a lyžařský instruktor. Do Deštného jsme přijeli kolem poledne, po rozdělení do pokojů jsme si vynosili věci a autobus nás převezl na místo, odkud jsme se vydali na běžky. Někteří spolužáci byli začátečníci, proto ti, co na běžkách uměli, byli rychlejší a získali náskok. Tím jsme se rozdělili do menších skupinek. Abychom se opět spojili do jedné, ti rychlejší čekali na smluveném místě. Vyjeli jsme nahoře u sjezdovek, na kterých jsme pak celý týden lyžovali. Všichni museli sjet kopec na běžkách, skoro každý padal, zkrátka legrace. Konečně před námi stála chata, byli jsme rádi, že jsme dojeli. Ubytovali jsme se do pokojů a vybalili si věci. Kolem 18. hodiny byla večeře, večer jsme hráli společenské hry. Předtím nám však paní učitelky sdělily, jak proběhne další den. Jedna skupina šla dopoledne na běžky a druhá na sjezdovky, odpoledne jsme si to vyměnili a tak se to střídalo až do soboty. Ke sjezdovce nás vozil skibus. Během pobytu nás čekaly i besedy, dozvěděli jsme se, jak se vyrábějí lyže, o cestovaní po Norsku, navštívila nás horská služba. Den jsme zahajovali o půl osmé rozcvičkou a končili ve 22 hodin večerkou. Někteří z nás se naučili lyžovat, jiní se v lyžování zdokonalili. Lyžařský výcvik se všem moc líbil a opravdu jsme si ho užili. Tímto chceme poděkovat hlavně našim paním učitelkám.

                          Adéla Křičková, 7.B

FOTO>>>