Okresní kolo základních škol v lyžování 14. 3. 2018 Deštné v Orlických horách

14.3. 2018 se v Deštném v Orlických horách, uskutečnilo okresní kolo Rychnovského a Náchodského okresu žáků základních škol ve sjezdovém lyžování.

Závody byly uspořádány na závodní sjezdovce v areálu Sport – Profi Deštné v O.h., která je certifikovaná na republikové závody v lyžování a jezdí se zde i světový pohár ve skibobech.

Na realizaci závodů se podíleli ZŠ a MŠ Skuhrov nad Bělou, ZŠ a MŠ Deštné v Orlických horách Sport – Profi Deštné v O.h., oddíl lyžování TJ Sokol Deštné v O.h. a oddíl Skibob Dobruška.

Disciplínou byl obří slalom. Jelo se jedno kolo. Celkem se závodů zúčastnilo 108 závodníků z  10 ti základních škol od 1. do 9. třídy. Přestože nám počasí moc nepřálo, závody se vydařily a závodníci náročnou trať zvládli a dojeli hrdě do cíle. V cíli na ně čekala sladká odměna.

Vyhlášeno bylo prvních 6 závodníků v 6ti kategoriích. Závodníci na 1. – 3. místě dostali medaile a věcné ceny, na 4. - 6. místě dostali věcné ceny.

Ve družstvech byly vyhlášeny první 3 školy v každé kategorii a byly odměněny diplomem a pohárem.

Poháry pro družstva a věnovala AŠSK RK. Ceny byly věnovány našimi většinou již stálými sponzory: Chládek a Tintěra Pardubice – stavby silnic a železnic, Škoda Auto Mladá Boleslav a.s. JECH Dobruška, DLNK Nové Město nad Metují, Primátor Náchod, DEVA  NUTRITION, Auodoprava Ryšavý Nové Město nad Metují, RM – Sport, TEAMline, s.r.o.  JAKO sport, p.Kozová – Nové Město nad Metují, Mesa parts, - věcné ceny,  Nyklíček a spol. s.r.o.  Nové Město nad Metují - finanční dar, SPŠ a SOU Nové Město nad Metují - sladké odměny.

Všem sponzorům, organizátorům z řad trenérů, rodičů, učitelů a organizacím děkujeme za pomoc při realizaci těchto závodů pro děti. L. Hepnarová

FOTO>>>

Naše škola Malecí se samozřejmě také zúčastnila v hojném počtu 25 žáků od 3. do 9. třídy. I přes nepřízeň počasí se závody vydařily, žáci si to moc užili, byli moc spokojeni a výborně uspěli ve velké konkurenci.