FYZIKÁLNÍ SHOW NA MALECÍ

Dne 4.dubna 2018 v naší škole Malecí proběhla FYZIKÁLNÍ SHOW, se kterou za námi přijelo Úžasné divadlo fyziky, což je název skupiny pořádající populárně-naučné fyzikální přednášky pro všechny věkové generace. Skupina byla založena v roce 2007 studenty Masarykovy univerzity a dodnes je složena z jejích současných studentů i absolventů.

Během programu jsme viděli několik úžasných pokusů, o kterých řada z nás ani nevěděla, že jsou vůbec možné, například ohnivé tornádo. K těmto pokusům byl použit hypermangan, jar, tekutý dusík a peroxid vodíku. Také jsme byli poučeni, co by měl správný fyzik nebo chemik při pokusech mít- plášť, ochranné brýle a rukavice. Někteří dobrovolníci z řad žáků si sami mohli vyzkoušet nějaký ten pokus. Myslím si, že celá show se dětem – malým i velkým - moc líbila.

                                               Nikola Černá, 6.B

 

FOTO>>>