Exkurze 7.A a 7.B

Třpytivá krása a Stezka  korunami stromů

V pátek 27.dubna v rámci exkurzního dne jsme se vydali nejprve do Poniklé, kde jsme se zúčastnili exkurze do výroby perličkových vánočních ozdob. Sledovali jsme proces foukání perel, jejich stříbření, smáčení do barev a malování a nakonec rozřezání na jednotlivé perličky nebo delší dílky. V kreativní dílně jsme měli možnost vyzkoušet si svoji zručnost a vytvořit si vlastní ozdobu, kterou jsme si odvezli s sebou domů. Ve firemní prodejně si ještě někteří z nás zakoupili další perličkové ozdoby.

Naše putování pokračovalo do Jánských Lázní. Vydali jsme se na Stezku korunami stromů. Cestou k vyhlídkové věži jsme prošli kolem tří zastávek, kde jsme zjistili rozdíly mezi „pěkným“ a „nepěkným“ lesem. V podzemní expozici jsme se dozvěděli, co dělá z půdy důležitou, i když neviditelnou součást lesa. Během cesty k vyhlídkové věži jsme si vyzkoušeli udržení rovnováhy na adrenalinových zákoutích. Užili jsme si i jízdu tobogánem, který se vine uprostřed 45,5 metrů vysoké věže.

Poté jsme pěšky došli do Jánských Lázní. Cestou jsme si prohlédli dětskou léčebnu Vesna, sochu Krakonoše, lázeňskou kolonádu a další lázeňské domy.

Exkurze se vydařila díky pěknému jarnímu počasí a my už se těšíme na to, kam se vypravíme příště.

FOTO>>>                                                                            Žáci 7.AB