Sportovní ohlédnutí

POHÁR ROZHLASU 2018

Tak jako loni i letos jsme se zúčastnili POHÁRU ROZHLASU s Českou spořitelnou. Do tohoto atletického závodu jsme šli jako obhájci zlata v kategorii mladších žákyň. Tentokrát však o rok starší, zkušenější a snad i v lepší psychické a fyzické formě. Dne 2.května nastal den D. Myslíme si, že se nikdo moc netěšil. Ze začátku nám nepřálo ani počasí, ale netrvalo dlouho a dostali jsme se do té správné závodní nálady. Pomohla nám domácí atmosféra, vzájemná podpora členů v týmu a v neposlední řadě i podpora učitelů. Za ten den se nám vystřídaly nejrůznější pocity: strach, úzkost, nervozita, zlost vůči ostatním, že jsou lepší, ale nakonec to byl velký pocit štěstí, že jsme to společnými silami opět dokázali. Za naši školu jsme získali dvakrát zlato (v kategorii mladších a starších žákyň), a tudíž postupujeme do krajského kola, které se bude konat 23.5.2018 opět na stadionu generála Klapálka v Novém Městě nad Metují. Za zmínku určitě stojí i 4. místo v kategorii starších žáků a 5. místo v kategorii mladších žáků. Doufáme, že nás přijdete podpořit i v kole krajském, a věříme, že se za rok opět shledáme při tomto krásném atletickém závodě.

                                    Anna Petruželková, Vendula Černíková, Barbora Zelená, 8.A

 

Plavecká štafeta

Na přelomu března a dubna tohoto roku se konal již VII. ročník tradičního závodu v plavání s názvem „O putovní pohár starosty města Nového Města nad Metují“. Tohoto štafetového závodu se zúčastnilo 187 žáků 1. a 2. stupně novoměstských základních škol - ZŠ Malecí, ZŠ Komenského a ZŠ a MŠ Krčín. Dokázali jsme to a po roce jsme obhájili zlato. Získali jsme nejen medaile a diplomy, ale také mnoho cenných zkušeností a zážitků. V součtu všech štafet jsme obdrželi nejvyšší počet bodů a odnesli si putovní Pohár starosty města. Poděkování patří nejen samotným závodníkům za předvedené výkony, ale také organizátorům a všem těm, kteří se na tomto závodu podíleli. Těšíme se na jaro roku 2019.

                                                    Mgr. Vendula Dyntarová