Školní výlet třídy 4.A

31.5. jela naše třída 4.A na školní výlet na Dolní Moravu na Stezku v oblacích.

Vyjeli jsme čtyřsedačkovou lanovkou ke stezce, která byla na horní stanici sjezdovky. Byl to velký zážitek stoupat nahoru po zatočené dřevěné lávce. Ze samého vrcholu jsme měli dechberoucí výhled na celý masiv Kralického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak na hlavní hřeben Jeseníků, Suchý vrch a Krkonoše. Stezka má abstraktní formu připomínající let nočního motýla. Podél dřevěné lávky směrem k vrcholu bylo 12 informačních tabulí.

 

  • Rukáv je atrakce tvořená hustou sítí určená k prolezení z jednoho patra lávky do druhého.
  • Kapka se nachází na samém vrcholu stezky a je to síť ve výšce 50 metrů, na které stojíte a vidíte dolů.
  • Ti odvážnější využili k cestě dolů parádní 100 metrů dlouhý tobogán s okýnky a několika klopenými zatáčkami.

Potom jsme šli 2km dolů lesní cestou zase k lanovce, kde jsme navštívili Mamutíkův zábavní vodní park, Lesní park a Pískový park.

Mamutíkův vodní park a Lesní zážitkový park v Dolní Moravě jsou dva vzájemně propojené zábavní areály, mezi nimiž lze libovolně přecházet.

Mamutíkův vodní park je vodní přírodní areál, kde voda je základním prvkem ke hraní, experimentování a získávání zkušeností o přírodě a jejích zákonitostech. Všechny části parku jsou interaktivní a návštěvníci mohou vše sami regulovat, vyzkoušet, uchopit či roztočit.

Voda v horní části parku vyvěrá v "Potůčcích", větví se, vytváří ramena - regulovatelná stavidýlky, mizí pod povrchem, roztáčí mlýnské kolo. Z "Potůčků" voda vtéká do "Říčky", která spojuje celý areál a odvádí vodu do dalších částí a končí svoji dráhu v brouzdališti. Říčka přivádí vodu do systému dřevěných korýtek, stavidel a dřevěných sudů, kde je možno využít k experimentům dřevěné lodičky. V areálu narazíme na celou řadu zajímavých zařízení a strojů, které můžeme sami odzkoušet a seznámit se s jejich využitím. Jde o "Tyrolský jez", "Ztracené kolo", "Elektrárnu", "Buchar", "Archimédes" ,"Závlahu" a další.

V Lesním zážitkovém parku se nalézají houpačky, mosty, lanové žebříky, šplhací stěny, tunely, dřevěné kuličkové dráhy i bludiště. Svou obratnost si mohou děti ověřit například na gumovém chodníku, krokodýlí a liánové cestě. V pohádkových domečcích umístěných v různých výškách je možné si zahrát na kutila, kuchaře nebo tarzana. Pomocí lanového mostu či šplhacího tunelu se lze dostat do nejvýše položeného domečku a na cestu dolů využít tobogán. Další hra v podobě závěsných pytlů vyžaduje hlavně pružnost. Spoustu zábavy přináší i telefon spojující dva domečky. K odpočinku po dni plném her poslouží závěsné sítě.

V pískovém parku bylo obří pískoviště, pískové sestavy pro přemísťování písku, model městečka ve stylu Divokého západu, archeologické a paleontologické naleziště, obtisky stop zvířat do písku, rýžování zlata a drahých kovů, kolotoč.

K autobusu jsme došli po krásné Stamichmanově stezce asi 1km. Nakonec někteří vyzkoušeli bobovou dráhu. Domů jsme se vrátili unaveni, ale plni zážitků a krásných vzpomínek.

                 Mgr. Kateřina Andršová

FOTO>>>