Sportovní den NONA

Každoročně pracovníci Stacionáře NONA připravují sportovní den na stadionu generála Klapálka nejen pro klienty své, ale i pro klienty ostatních podobných zařízení v okolí. Naše třída na podzim začala spolupracovat s novoměstským stacionářem, a tak jsme byli požádáni, zda bychom s přípravou této akce nepomohli. Naším úkolem bylo vymyslet sportovní aktivity a soutěže na téma film. Příprava trvala asi měsíc.

7.června v osm hodin jsme se sešli na stadionu. Nejdříve jsme pomohli s roznášením občerstvení na stoly a potom jsme na stadionu rozmístili jednotlivá stanoviště s úkoly. V devět hodin ředitelka stacionáře, paní Mgr. Markéta Hanušová, sportovní den slavnostně zahájila. Poté klienti stacionáře předvedli krásné a vtipné divadelní představení inspirované pohádkami a filmy. Pak už se skupinky účastníků rozešly po stadionu, aby plnily jednotlivé úkoly. Soutěžící hádali písničky z filmů, filmové hlášky a postavy, skládali obrázky na způsob puzzle, lovili tři oříšky, prolézali obruče, oblékli se za princezny a chodili po lávce, skládali z jednotlivých písmen názvy filmů, házeli míčky na cíl. Často se fotili s rodinou Škopkových, která se stala velmi populární. Když účastníci všechna stanoviště obešli a u každého získali razítko, nastal ten správný čas na opékání párků, na koláče, ovoce a krátký odpočinek. A potom se šlo tancovat. Všude se ozývala spousta smíchu, povídání, hudby. Opravdu báječný den. Byli jsme moc rádi, že nás všichni za zajímavé a vtipné disciplíny chválili a děkovali nám. Těšíme se na příští rok.

FOTO>>>

                                                                                                                                             Bořek Litterbach, 6.A