SEMIRAMIS v 6.A

V pondělí 28. května za námi přijely lektorky Káťa a Lucka ze společnosti Semiramis. Na začátku programu jsme si připomněli, jak funguje společnost Semiramis, a také jsme mluvili o svých zálibách. Pak jsme hráli hru nazvanou Most. Museli jsme se seřadit podle abecedy, provaz představoval most. Nemohli jsme mezi sebou mluvit, a tak bylo velmi těžké dorozumívat se, což byla veliká legrace. Jakmile skončila hodina, dostali jsme velký papír a celá třída měla společnými silami do dvaceti minut nakreslit a vybarvit loď. Hned jsme se do toho pustili. Všichni jsme se rozdělili do několika skupinek, které tvořily různé části lodi. Nakonec jsme to zvládli - výsledek byl velmi pěkný, všem i naší paní učitelce se moc líbil. Po téhle aktivitě jsme hráli další hru. Postavili jsme se do kroužku, dostali jsme klubko a to jsme házeli tomu, koho jsme chtěli za jeho dnešní práci pochválit. Na konci hry vznikla jakási pavučina. V závěru poslední hodiny jsme měli nakreslit sami sebe a pojmenovat svoje postavení ve třídě. Objevily se názvy jako plavčík, kapitán, kuchař a podobně. Poté jsme tento lísteček nalepili na loď. Celé dopoledne bohužel rychle uteklo a my jsme se museli rozloučit. Těšíme se ale na pokračování v příštím školním roce.

                                                              Markéta Šrejberová, Natálie Vítková, 6.A

FOTO>>>