Den bez aut

Třída 3.A - Bezpečnost silničního provozu na dopravním hřišti.

FOTO>>>

 

Třída 5.A

Dne 21.9.2018 se naše škola zúčastnila akce Den bez aut. Naše třída 5.A vyrazila za doprovodu paní učitelky Kateřiny Andršové a 3 rodičů na kolách do okolí Nového Města. Naše cesta vedla nejdříve na Sokolovnu, kde žáci plnili jízdu zručnosti a ověřovali si schopnosti v praxi. Postavili jsme slalom mezi kužely, jízdu v kruhu a osmičku, přenášeli předměty a zvládli jízdu v terénu. Poté jsme bezpečně jeli po cyklostezce do Pekla, kde žáci plnili další úkoly, jako poznávání značek, dopravní situace a znalosti výbavy kola. Všem se akce moc líbila, žáci byli ukáznění a předvedli, že jsou již zdatnými cyklisty.

                                               Kateřina Andršová, třídní učitelka

FOTO>>>

 

Den bez aut v 1.B

Dne 21. 9. jsme se učili  venku. První hodinu jsme zkoumali, jaké dopravní značky jsou před školou a nacvičovali správné přecházení silnice. Podařilo se nám bezpečně dojít až do zahrady za Oázu, kde začala další část našeho "učení" – v průběhu tříkilometrové trasy  jsme rozděleni do čtyř družstev pomáhali podzimní víle vytvořit barevnou paletu, najít potrhaný šátek utkaný z mlhy, dokázali jsme, že poznáme některé stromy a jejich plody, zvládli jsme projít i bludiště a hlavně – užili jsme si  poslední teplý den letošního léta v přírodě. A opravdu jsme nepotkali jediné auto!

FOTO>>>