Beseda o poruchách příjmu potravy

V druhém říjnovém dopoledni do naší školy zavítala Eva Steppanová z Podbořan, aby žákům 2. stupně vyprávěla svůj příběh. Ten začal před několika málo lety a zatím nemá jistý happy end. Všichni přítomní zaujatě poslouchali, jak se z aktivního, společenského, jídlo milujícího člověka stal pacient trpící mentální anorexií. Na samém počátku byla snaha o co nejlepší výkony a ve chvíli, kdy už je nebylo možné plnit a zároveň selhala komunikace v rodině, přišlo rozhodnutí odepřít si jídlo. Navzdory třem postupným hospitalizacím nelze mluvit o vyléčení z této nemoci, zatím byl učiněn krůček, kdy tělesná váha vzrostla z nejnižší váhy o 4 kilogramy. Celé vyprávění bylo zcela otevřené, bez příkras, přítomní kladli i otázky, na něž se jim dostalo odpovědí. V závěru zazněl dlouhotrvající potlesk zasloužený otevřenou osobní zpovědí. Každý si odnesl silný zážitek, nemálo z nás si určitě přečte i knihu Evy Steppanové s názvem ANOREXIE – HLAD PO JINÉM SVĚTĚ.

                                                                              Mgr. Iva Šnoplová

FOTO>>>