Arnošt Lustig – devět životů

Dne 9.1.2019 zhlédli žáci 8. a 9. ročníků ZŠ Malecí v novoměstském kině dokumentární film „Arnošt Lustig – devět životů“. Téma holocaustu zde nebylo zpracováno pouze teoreticky, ale prožitky z koncentračních táborů popisoval sám Arnošt Lustig, jeho příbuzní a přátelé. A zde je několik ohlasů z řad žáků:

„Asi před rokem jsem četla knihu Hana od Aleny Mornštajnové a to bylo něco podobného. Příběh rodiny, která přežila Terezín a Osvětim. Ale je rozdíl, když o tom čtete a když to vidíte. Mnohem rychleji vám dojde, jak strašné to bylo. Přesto je tento dokument krásným příkladem, že štěstí a naděje opravdu existují a že se nemáme vzdávat, ať situace vypadá sebevíc beznadějně.“ Eliška Hercíková, 8.A

„Tento dokumentární film mě opravdu mile překvapil, protože jsem nečekala, že mě skutečně zaujme. Líbilo se mi, jak Arnošt Lustig o všem, co se v koncentračních táborech dělo, otevřeně mluvil. Vše popisoval, jako by se to stalo včera, protože na tohle se zapomenout nedá. Díky němu si dnes můžeme o celé situaci udělat představu a víme, že tato doba byla více než strašná.“ Veronika Špičáková, 8.A

„Pan Arnošt Lustig byl velice odvážný a silný, kdyby se něco takového mělo stát mně, nezvládl bych to.“ Martin Vymetálek, 8.A