Mám chytré tělo

V měsíci lednu se žáci 3. - 9. tříd účastnili fyzikálně -přírodopisného preventivního programu Mám chytré tělo. Naše tělo, celoživotní přítel, který nás nikdy neopustí, nám může pomoci splnit naše reálná přání, pochopit, jak v těle fungují a vzájemně se ovlivňují tělesné orgány a soustavy, co je stres - například z písemky nebo pocitu méněcennosti, co se v té chvíli odehrává v našem těle, jak se bránit dlouhodobému a krátkodobému stresu nebo jak si zvýšit zdravé sebevědomí.

Postřehy žáků:

Stroje, které znázorňovaly části těla, byly propracované a zajímavé.

Líbily se mi makety - pohyblivé části těla, protože dá práci, je sestrojit.
Fukar s vanilkou byl super.
Zjistil jsem, že jsem hmota.  

     žáci 6.ročníků


Přednášku jsem si velice užil. Už vím, jak se v některých chvílích zachovat. Základní jsou tři věty: „Všichni jsme stejní. Mám chytré tělo. Všechno je změna.“      

     Matyáš Mrázek, 7.B

 

Přednášku jsem si opravdu užila. Byla o lidském těle a jeho zvláštnostech. Přednášel nám jeden veselý pán. Povídal nám třeba o jednom klukovi, kterého neměl nikdo rád. Ten jednou přišel do třídy s tím, že umí karate. Předvedl několik kousků a pak se ho všichni báli a už ho neotravovali. Přitom karate neuměl, naučil se jen pár věcí.                

     Tereza Králová 7.B


Program byl zdařilý, líbily se mi bublinkové a kouřové efekty, kterými pan Zezula show zpestřil. Zaujaly mě znalosti i to, jak rychle, plynule a bez zaváhání vše popisoval.

     Adéla Duchatschová 9.A

                                                                                                                     
Víme, co dělat, když si budeme připadat bezcenní. Občas jsou chvíle, které bolí, ale máme je nechat plynout a snažit se naplnit život drobnými radostmi.  

     Lukáš König 9.A

FOTO>>>