Zlatý „POHÁR NOVOMĚSTSKA“ ve žlutém minivolejbale získala ZŠ Malecí

Dne 13.2.2019 se v tělocvičně  ZŠ Malecí uskutečnil již 4.ročník turnaje ve žlutém minivolejbale. Barevný minivolejbal se hraje v několika kategoriích, aby se podle výkonnosti a svých možností mohly zapojit všechny děti, jednotlivé barvy určují stupeň pokročilosti a náročnosti. Žlutý minivolejbal se zaměřuje zejména na házení a chytání míče, dále rozvíjí koordinaci pohybu a orientaci v prostoru hřiště. Hra v této barvě je určena pro naše nejmladší žáčky 1. a 2. ročníku. Je to v podstatě klasická přehazovaná, kdy se ve dvojici hraje na zmenšeném hřišti 4,5 x 4,5m.

Tento turnaj pořádala ZŠ Komenského pod záštitou Volejbalového centra, účastnilo se ho celkem 18 družstev z pěti základních škol – ZŠ Komenského, ZŠ Malecí, ZŠ a MŠ Krčín, ZŠ Nový Hrádek a nově se přidala ZŠ Provodov. Na čtyřech hřištích nejprve proběhla utkání jednotlivých základních skupin a následně začaly boje ve finálových skupinách o celkové pořadí. Děti bojovaly ze všech sil a každý vzorně reprezentoval svoji školu. K vidění bylo mnoho krásných a někdy i nekonečně dlouhých výměn. Některé z našich dětí se s touto hrou setkaly úplně poprvé, a přesto jsme ve finále o to nejcennější umístění vybojovali 1.místo. Pro nás dospělé je odměnou, když vidíme nadšené děti se zápalem do hry a jejich radostné výkřiky za každý získaný bod. Všem zúčastněným dětem gratulujeme a přejeme mnoho dalších, nejen sportovních úspěchů.

Závěrem bych chtěla poděkovat ZŠ Komenského, jmenovitě Soně Novotné a jejímu kolektivu, za výbornou organizaci turnaje a za drobné odměny pro všechny děti. Poděkování patří i Volejbalovému centru za poháry, které do turnaje věnovalo, a všem vychovatelkám za podporu a povzbuzování dětí při samotné hře.

 

Nejlepší dvojice  -  ČERVENÁ Eliška        (2.třída)                       1.místo

                                 KÁBRTOVÁ Anna     (2.třída)                 

 

                               JIRMAN Jakub                                                   4.místo

                               ZAŇKOVÁ Daniela

 

 1.třída  -  ENTLER Jakub ,  HLADÍKOVÁ Ema ,  LINHARTOVÁ Berenika

 2.třída  -   JIRMAN Václav ,  LINHART Radek ,  MARŠÍK Tomáš ,  WILSON Klára

 

                                                                     Martina Černá, vychovatelka školní družiny ZŠ Malecí