„Myanmar - divoká cesta do barmské říše"

V měsíci únoru zhlédli v kině 70 v Nové Městě nad Metují žáci naší školy další díl cyklu Planeta Země 3000. Jedná se o populárně naučný projekt s přírodovědně-historicko-zeměpisným přesahem, který je určen pro žáky 4. -9. tříd základních škol v celé České republice. Probíhá ojedinělou formou - nejmodernější multimediální projekcí poutavých fotografií i videosekvencí, doprovodných autentických zvuků, hudby a naživo komentovaným výkladem učitelky a reportéra.

Žáci viděli aktuální díl cyklu - „Myanmar - divoká cesta do barmské říše". Myanmar je neobyčejnou zemí, která ve svém nitru ukrývá mnohá tajemství. S komentátory se žáci vydali na společnou cestu do jihovýchodní Asie a zažili dobrodružnou cestu k pavoučím ženám, napínavou výpravu do nitra nespoutané džungle, duchovní život buddhistických mnichů, setkání s posledními mořskými nomády, promáčené oslavy nového roku a mnoho dalšího.

Cílem projektu je nejenom přibližovat žákům krásy, ale i aktuální problémy našeho světa, motivovat diváky ke vzdělávání a seberozvoji, vést děti k úctě, pokoře a zájmu o okolní svět. Programy také vedou k zamyšlení a přispívají k vytváření životních hodnot.

                                                    Mgr. Jaroslava Broumová