Únor a březen ve znamení zvířat východní Afriky

Od poloviny února se žáci druhého stupně účastnili akcí spojených se životem zvířat ve východní Africe. Necestovali sice na černý kontinent ani zatím nenavštívili některou ze zoologických zahrad, ale účastnili se přednášek pana Martina Ladnara v novoměstské knihovně. 6. ročníky si prohlédly 15.2. fotografie a poslechly si výklad na téma „Za zvířaty východní Afriky“, žáci 7. ročníků absolvovali 20.2. přednášku s názvem „Národní parky východní Afriky“. Autor tisíců unikátních fotografií vyprávěl velmi poutavě a byl by schopen pokračovat ještě mnohem déle, než byly naše časové možnosti. V závěru tohoto období zhlédli všichni žáci druhého stupně v  kině dokumentární film „Sen safari“ o životě Ing. Josefa Vágnera, který působil jako ředitel Zoo ve Dvoře Králové nad Labem.

Mgr.Ivana Rydlová