Plastic Ocean

V úterý 12.března jsme v novoměstském kině zhlédli film Plastic Ocean, který je promítán po celé České republice.  Viděli jsme nejen hezké záběry oceánu, daleko více bylo těch alarmujících, což je bohužel realita.
Pořad byl zaměřen na růst znečišťování světových oceánů zejména plasty, kvůli jejichž požití umírá velké množství zvířat. Viděli jsme velké i miniaturní kousky plastu plovoucí na oceánské hladině, ale také usazené na oceánském dnu. Filmové záběry nám přiblížily uhynulá zvířata, která měla v zažívacím traktu plast, a zvířata tak zemřela vyhladověním. To vše má dopad na lidstvo. Pokud se tedy my, lidé, nezačneme chovat ohleduplněji k naší planetě, pocítíme to velmi brzy sami na sobě. Začít můžeme třeba tím, že každý z nás co nejvíce omezí užívání jednorázových plastových výrobků.
                                                                          Adéla Duchatschová, Kateřina Holá 9.A

 
Film Plastic ocean byl o tom, jak vypadá moře, hlavně se mluvilo o znečištění oceánů plasty. Vědci zkoumají, co se s nimi v oceánech děje. Plasty se za nějakou dobu rozloží na spoustu ostrých kousků a ty pak spolknou třeba velryby nebo ptáci, což potom ty živočichy zabije. Líbí se mi, jak se o to někteří lidé zajímají a snaží se s tím něco udělat, ale zatím se to podle mě moc nedaří. Byl to hodně zajímavý film.                                                                                                                                                                                                                                       Martina Urbanová 7.B

 

Film se mi moc líbil. Myslím, že má smysl vybírat si jiné než plastové nádoby a kelímky. Když jsem viděl umírající zvířata a oblasti úplně zaplavené plastem, tak mě to donutilo přemýšlet o tom, co kupujeme a v čem je to zabalené. A když už si nějakou věc zabalenou v plastu koupím, tak aspoň budu přemýšlet, jak správně odpad vytřídím. 
                                                                                                    Matyáš Mrázek 7.B

 

Spousta ryb umírá právě kvůli tomu, že mají v těle hodně plastu. Žaludek se jim těmito plasty ucpe a přestanou pracovat vnitřní orgány. Mnoho ryb se také ve vodě dusí plastovými sáčky. Naštěstí jsou i nějací lidé, kteří se snaží pomáhat. Loví plasty z moří a oceánů, vyplachují zvířatům těla. Ale kvůli špatnému prostředí jsou pak nemocní i lidé.                                                         
                                                                                                     Tereza Králová 7.B