Okresní kolo základních škol v lyžování

 

Naše ZŠ Malecí se dne 19. 3. 2019 zúčastnila okresního kola ve sjezdovém lyžování v Deštném v Orlických horách. Reprezentovalo nás 23 žáků ze 4. – 9. tříd. Žáci si to moc užili, byli velmi spokojeni a výborně uspěli ve velké konkurenci. Závody byly uspořádány na závodní sjezdovce v areálu Sport – Profi Deštné v Orlických horách, která je certifikovaná na republikové závody v lyžování a jezdí se zde i světový pohár ve skibobech. Na realizaci závodů se podíleli ZŠ a MŠ Skuhrov nad Bělou, ZŠ a MŠ Deštné v Orlických horách Sport – Profi Deštné v O.h., oddíl lyžování TJ Sokol Deštné v O.h. a oddíl Skibob Dobruška. 

Disciplínou byl obří slalom. Jelo se jedno kolo. Celkem se závodu zúčastnilo 78 závodníků z 11 základních škol od 4. do 9. třídy. Počasí nám přálo, svítilo sluníčko, bylo umrzlo, sjezdovky prázdné a výborně upravené. Závody se vydařily, závodníci náročnou s trať zvládli výborně a dojeli hrdě do cíle, kde na ně čekaly medaile, poháry a pěkné ceny.

Poháry pro družstva věnovala AŠSK RK.

 

V jednotlivcích se na stupních vítězů objevili:

David Jirman       3.místo      kat. nejmladší žáci

Adam Gerža        2.místo      kat. starší žáci

 

Ve družstvech jsme získali dvě 1.místa a tři 2.místa.

Družstvo tvořili 3 závodníci v každé kategorii s nejlepším časem.

 

Ceny byly věnovány sponzory: Chládek a Tintěra Pardubice – stavby silnic a železnic, Škoda Auto Mladá Boleslav a.s., JECH Dobruška, Autodoprava Ryšavý Nové Město nad Metují, Spor-Profi Deštné v O.h., p. Hnik Nové Město nad Metují.

Všem žákům gratulujeme za jejich výkony, účast i odvahu a děkujeme, že výborně reprezentovali naši školu. Závody pro ně byly i cennou zkušeností.

                                                                                  Mgr.Kateřina Andršová, učitelka 1.st.

VÝSLEDKY >>>

FOTO >>>