Novoměstská skokanská laťka 2019

První dubnový den se v tělocvičně ZŠ Malecí konala soutěž ve skoku vysokém Novoměstská skokanská laťka 2019 za účasti ZŠ a MŠ Krčín, ZŠ Komenského a samozřejmě pořádající školy ZŠ  Malecí.

Skokanská soutěž byla vypsána pro čtyři kategorie - chlapci a dívky 6. -7. tříd a 8. -9. tříd, do soutěže se celkem prezentovalo 71 žáků ve všech čtyřech kategoriích. Konkurence byla veliká, ale i tak se naši žáci umístili na skvělých místech. V soutěži mladších dívek (6.-7. třída) si nejlépe vedla Martina Urbanová (7.B), která svou kategorii bezpečně  vyhrála za výkon 146 cm. V chlapecké kategorii 6.-7. tříd se celkovým vítězem stal Adrián Kováč ze ZŠ Komenského, rovněž za výkon 146 cm. Naši žáci Adam Pfeifer (6.B) a Jakub Škalda (7.A) obsadili v této kategorii shodně 2.místa. V soutěži starších dívek 8.-9. tříd stojí za zmínku vítězství žákyň ZŠ Malecí, které ve svých kategoriích obsadily 1.a 2.místa výkony 130 a 140 cm. Za celkovou vítězku této kategorie můžeme považovat Julii Kratěnovou za předvedený výkon 140 cm. V kategorii chlapců 8.-9. tříd dominovali žáci z pořádající školy, kdy nejvyšší skok zaznamenal žák 9.A Jan Šefc, který svým třetím pokusem překonal výšku 166 cm, a vytvořil si tak svůj osobní rekord. Na 2.místě se umístil  Martin Horáček (9.A) výkonem 162 cm a  3.místo obsadil Matouš Fanta (9.A) výkonem 160 cm.

Skokany přišlo do školní tělocvičny podpořit početné publikum, které pochopitelně nejvíce fandilo domácím skokanům a skokankám.

Novoměstská skokanská laťka 2019 byla v tomto roce zdařilou sportovní akcí a jejím velkým kladem bylo nadšení, elán a sportovní nasazení všech závodníků. Pochvalu si rovněž zaslouží všichni ti, kteří sice nezávodili, ale vytvářeli ty nejlepší podmínky pro hladký průběh celé soutěže - učitelé, rozhodčí a technická skupina. Vítězové svých kategorií si odnesli vedle diplomů i drobné ceny.

Blahopřejeme vítězům ke kvalitním výkonům a těšíme se na další ročník Novoměstské skokanské laťky.

                                                                                                     Mgr.Marek Hrouda, ZŠ Malecí

výsledky >>>

FOTO >>>