Safari po Safari

Každý rok Zoo Dvůr Králové pořádá vzdělávací program pro školy Safari po Safari. Naše škola se i letos zúčastnila této exkurze. Žáci 5.A a 5.B vyjeli  ve čtvrtek 11.4. na tuto akci. Trasa vedla od  lemurů celým velkým okruhem po safari, kde žáci plnili různé úkoly.  Mohli jsme jít pěšky tam, kde jindy jezdí jen autobusy nebo auta. Nachodili jsme asi 9 km, což bylo docela náročné, ale nikdo si nestěžoval. Úkoly nás pohltily natolik, že jsme zapomněli, že jsme toho tolik ušli. Na závěr bylo vyhodnocení  a kdo chtěl, mohl si opéci u lemurů v dětském koutku buřty. Akce byla velmi dobře organizovaná a dětem se to moc líbilo.  Hledali jsme také jezevčí noru, kterou jsme našli, museli jsme také fotit a ukázat i naši zdatnost. Všem pořadatelům Zoo moc děkujeme za přípravu takové akce. Máme rádi zvířátka.

Kateřina Andršová

FOTO >>>