Soutěž Poznávání přírodnin

Školní kolo soutěže Poznávání přírodnin se uskutečnilo dne 14.5.2019. Zúčastnili se jí žáci, kteří se již několik týdnů připravovali na poznávání rostlin a živočichů. K dispozici měli obrázky, vycpaná zvířata, herbáře i živé rostliny. Největší zájem byl v 6. ročníku, z kterého se „školní poznávačky“ zúčastnilo 11 žáků. Do okresního kola postoupila samá děvčata – v kategorii 6. a 7. tříd to byly Hana Pekařová, Tereza Martinková, Bára Matoušová a Markéta Šrejberová. Za 8. a 9. třídy bojovaly Lucie Beilová, Sára Brandejsová a Adéla Myšičková. Okresní kolo této soutěže se konalo ve středu 22.5.2019 v Náchodě a ve velké konkurenci gymnázií vybojovala Markéta Šrejberová/7.A/ ve své kategorii krásné 3. místo a postupuje do krajského kola. Ani ostatní děvčata se v soutěži neztratila. Všem děkujeme za účast a Markétě patří velká gratulace.

Ivana Rydlová