Dobro-druzi aneb projekt Krok správným směrem

Třída 8. B ze ZŠ Malecí se zapojila do projektu Krok správným směrem, který je podpořen Nadací Via. Jeho cílem je získat prostřednictvím benefičních akcí finanční prostředky pro dobrou věc. Do projektu jsme vybrali autistická dvojčata, dva chlapce s hyperkinetickým syndromem, Alberta a Igora. Maminka žije s chlapci sama, proto bychom jí chtěli finančně pomoci ke zlepšení životních podmínek.

Ve dnech 18. - 19. května jsme uspořádali naši první benefiční akci pod názvem „Benefiční stánek“. Akce se konala pod záštitou soutěže mažoretkového sportu na Zimním stadionu v Náchodě. Během celého víkendu jsme prodávali sladké a slané občerstvení, které napekli rodiče, sponzorské dárky od firem Regina kosmetika, Saar Gummi Czech, Marius Pedersen a.s. i ručně vyrobená textilní zvířátka. Podařilo se nám získat částku 10 492 Kč.  

Chtěli bychom touto cestou poděkovat organizátorům soutěže za možnost uspořádat benefiční akci, dále rodičům  za napečení různých dobrot i za podporu celého projektu a sponzorům za  nejrůznější dárky. V neposlední řadě děkujeme všem lidem, kteří přišli k našemu stánku a podpořili Bertíka a Igorka tím, že si koupili něco dobrého nebo jednoduše  věnovali finanční obnos na dobrou věc. Jsme rádi, že se mezi námi stále najde tolik lidí, co jsou ochotni pomoci. 

                                                                     Mgr. Milena Vacková