PĚSTITELSKÉ PRÁCE V 6.ROČNÍKU

Během hodin pěstitelských prací žáci hrabali, uklízeli a čistili pozemek, pleli, seli, sklízeli úrodu a během zimních měsíců se věnovali teorii.

Na podzim žáci také sbírali jablka a roztřídili je. Z jablek jsme v zimním období upekli jablečný závin a udělali nepečený jablečný dort.

Nepečený jablečný dort

Rozdělili jsme se do skupin a sehnali jsme potřebné suroviny: jablka, piškoty, pudink, cukr… Jablka jsme omyli, oškrábali a nastrouhali. Udělali jsme pudink a mezi tím jsme dali jablka do hrnce s vodou a povařili je, po chvíli jsme přidali cukr a pudink. Vyskládali jsme piškoty a jablka a pudink jsme nalili navrch. Potom jsme dort naservírovali a ochutnali. Byl vynikající!

Jablečný závin

Jelikož jsme nasbírali dostatečné množství jablek, tak jsme se rozhodli upéci i jablečný závin. Vylosovali jsme si skupiny a sehnali jsme si ingredience: listové těsto, jablka, moučkový cukr, skořici, vejce…

Každý si mohl závin dochutit, jak chtěl. Omyli jsme, oškrábali a nastrouhali jablka a potom jsme je dochucovali. Na plech jsme dali pečicí papír a následně i listové těsto. Na listové těsto jsme naskládali ochucená jablka a rozprostřeli jsme je. Závin jsme srolovali a potřeli vejcem. Zabalený závin jsme dali do trouby a upekli. Když byl závin hotový, nechali jsme ho chvíli vychladnout a ochutnali jsme ho.

Byl také výborný!

Za třídy 6.A a 6.B K. Prouzová, E. Rydlová, A. Pěnička

FOTO>>>