Den v ZOO Dvůr Králové nad Labem

Stejně jako v minulém školním roce jsme se i letos zapojili do soutěže pro základní školy Královéhradeckého kraje o titul Čistá škola. Účelem této soutěže je podpořit zájem o třídění odpadů, zvýšit povědomí o problematice třídění a recyklaci. Tento ročník soutěže se nesl v duchu úkolu ,,pomozte nám vybrat nového maskota soutěže", kterým byl dosud papoušek Nikita. Náš osmičlenný tým si vybral surikatu a tu jsme ztvárnili technikou kašírování právě v souvislosti s tříděním odpadů, připojili jsme text a také básničku.Na celý projekt jsme měli omezený čas, a tak se zapojil každý. Samozřejmě jsme s napětím očekávali, jak dopadne vyhodnocení soutěže, v níž jsme nakonec získali 2.místo. Odměnou pro nás byla návštěva ZOO spojená se slavnostním vyhlášením výsledků soutěže, prohlídka ZOO s průvodcem a návštěva Darwinova světa, kde jsme pozorovali některé živočišné druhy tváří v tvář. Silným zážitkem bylo krmení žiraf v jejich výběhu. Den v ZOO jsme si opravdu užili.

Vendula, Adéla, Kateřina, Natalia, Natálie, Lukáš, Julie a Tomáš, žáci 9.A