Škola v přírodě 5.A a 5.B, chata Výrovka, Krkonoše

     V týdnu od 10. do 14.června 2019 se 45 žáků z 5.tříd zúčastnilo školy v přírodě. Jeli jsme do Krkonoš na chatu Výrovka. V pondělí jsme vyrazili autobusem v 8 hodin od školy, v Peci pod Sněžkou, kam jsme přijeli v půl desáté, na nás čekalo auto, které nám odvezlo zavazadla. My jsme pokračovali 5 kilometrů pěšky na hřeben Krkonoš. Po ubytování a výborném obědě jsme se odpoledne vydali na obhlídku okolí k Památníku obětem hor a k Chalupě na Rozcestí. Počasí bylo skvělé a my jsme obdivovali nádherné výhledy na Sněžku a okolí Pece pod Sněžkou. Druhý den dopoledne proběhl postřehový závod a odpoledne výšlap na Sněžku. Ve středu jsme se vydali na celodenní túru do Špindlerova Mlýna. Potom jsme vyjeli lanovkou na Pláň a poté šlapali po hřebeni zpět na Výrovku. Ve čtvrtek se nám počasí trochu pokazilo, byla mlha a téměř nic jsme neviděli. To nás ale neodradilo od toho, abychom uspořádali stopovanou a odpoledne opět paměťový závod v okolí chaty, jehož trasa měřila 3 kilometry. Děti byly nadšené. Před večeří jsme měli velmi zajímavou praktickou přednášku profesionálního záchranáře horské služby pana Nováka. Každý večer jsme hráli na kytaru, zpívali a měli společenské hry. Ve čtvrtek jsme vše vyhodnotili a na závěr proběhla diskotéka. Díky rodičům, kteří přispěli velkými a cennými sponzorskými dary, byly děti každý den oceňovány za svoje úsilí. Každé ráno jsme se také přidali k pravidelnému tříkilometrovému výběhu k Chalupě na Rozcestí a zpět s naším milým panem kuchařem. Byla to nádherná rána. V pátek jsme si sbalili a po obědě se vydali pěšky zpět do Pece pod Sněžkou, kde na nás už čekal autobus. Během našeho pobytu jsme našlapali a naběhali celkem 62 kilometrů. Na chatě se nám moc líbilo, jídlo bylo výtečné, všichni se k nám chovali mile a přívětivě. Škola v přírodě byla skvělá, děti mohly objevovat krásy přírody v našem nejvyšším pohoří a své znalosti z přírodovědy si ověřily v praxi. Také se dozvěděly mnoho dalších informací a zajímavostí o přírodě. Budeme ještě dlouho vzpomínat na krásné ukončení 1.stupně. A teď už jen poslední okamžik – vysvědčení a hurá na prázdniny.

     Ještě jednou moc děkuji rodičům za spolupráci a jejich podporu, všem dětem přeji hodně úspěchů na 2.stupni.

Sponzoři: paní Jirmanová – jelení loje, paní Jahodková a Leinweberová – sladkosti, paní Hniková – tašky, gelovky a barevné tužky, pan Ryšavý – kšiltovky, čelovka a sladkosti, paní Vlasáková – papíry a bloky, paní Kubečková – sladkosti, paní Havelská – sladkosti a štrúdl, paní Kašparová – Ammann – kšiltovky, tužky, klíčenky, pan Holeček – Mesa parts – věcné ceny, pan Doležal – Deva Nutrition –přesnídávky

                                                                Mgr.Kateřina Andršová, třídní učitelka 5.A

FOTO>>>