PLANETÁRIUM

9.12.2019 vyrazila školní družina s přihlášenými žáky 3. a 4. tříd do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové.

Po příchodu jsme usedli v digitální planetáriu, kde jsme poznali dokonalou iluzi temné noční oblohy, rozeznávali jsme jednotlivá souhvězdí viditelná na letní i zimní noční obloze. Poté jsme se vydali na virtuální cestování prostorem. Zavítali jsme na Měsíc, Jupiter či Mars. Závěrem jsme zhlédli astronomickou pohádku Polaris 1, kterou nás provedl lední medvěd Vladimír a tučňák James.

Velice děkujeme za poutavou přednášku především Mgr.Radce Pavlíkové, návštěvu planetária určitě všem doporučujeme.

Veronika Vrátná, vychovatelka ŠD