Vánoční nadílka v lese

V předvánočním týdnu jsme se vypravili do Klopotovského údolí. Průvodcem nám byl správce městských lesů - pan Rek, od kterého jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o zvířatech, která žijí v lesích okolo Nového Města i o těch v oboře a voliérách přímo v údolí. Zvířatům jsme donesli vánoční nadílku v podobě různých laskomin - kaštanů, mrkve, jablíček. Viděli jsme divoká prasata Huberta a Boženu a pan správce nám k plotu zavolal i jelena a laně. Kolem Čertovy díry jsme pokračovali v procházce až k Mertově díře, cestou jsme plnili úkoly na stanovištích naučné stezky. Cestou zpátky do školy jsme se stavili v informačním centru pro odměnu za vyplněnou křížovku.

Výlet jsme si užili a odnesli si nové vědomosti o lese a zvířatech v něm. 

Za 4. A třídní učitelka Monika Lovětínská

FOTO >>>