Film „V síti“

Poslední den před jarními prázdninami šel celý 2. stupeň do kina na dokument v „V SÍTI“. Tento dokument viděly všechny školy v Novém Městě nad Metují. Nikdo z nás nevěděl, co od toho máme očekávat. Všichni jsme se těšili a trpělivě jsme čekali, až budeme moci jít. V kině jsme se usadili a očekávali dokument. Stačilo pár prvních minut a už jsme toho měli dost. Všichni jsme se na sebe dívali a říkali si, jak je hrozné, že je internet tak nebezpečný a kolik pedofilů a úchylů kolem nás je. Určitě jsme se nad tím všichni zamysleli a uvědomili si, že sociální sítě nejsou určitě jen procházka růžovým sadem, ale také velké nebezpečí. Ve filmu vystupovaly tři herečky, které musely vypadat na 12 let, aby to mělo nějaký účinek. Všem herečkám bylo ale ve skutečnosti více než 20. Účel toho všeho byl poukázat, jaké nebezpečí nám všem hrozí. Řekli nám taky, na co si dávat největší pozor, a hlavně co máme a nemáme dělat. Tyto tři herečky se jmenovaly Tereza, Anežka a Sabina. Jejich úkol byl psát si s predátory, volat si s nimi a ke konci se s nimi i sejít. Bylo opravdu hrozné, co muži (výjimečně i ženy) psali dvanáctiletým dívkám. Chtěli po nich nahé fotky, a když jim je dívky neposlaly, tak je začali vydírat. Byl to pro nás všechny opravdu drsný zážitek a také velké ponaučení!

Linda Sedláčková 8. A