Aktuální informace

Informace pro rodiče

 

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY OD 12. DUBNA 2021 najdete >>>

 INFORMACE K TESTOVÁNÍ, PROVOZU ŠD A DALŠÍ INFORMACE najdete >>>

Instruktážní video testování >>> https://www.youtube.com/watch?v=2AbljENQn78

  

Fotokroužek ZŠ Malecí …ohlédnutí

Tak jako vše ostatní v loňském roce byla činnost našeho kroužku ovlivněna Covidem -19. Pravidelné schůzky a focení probíhaly pouze do konce února, soutěže a přehlídky se posouvaly, některé se nekonaly vůbec. Přes to všechno byli naši mladí fotografové opět velmi úspěšní😊

Galerie výtvarného umění v Náchodě ocenila 1. místem Nicol Piecovou a 2. místem Jana Königa za fotografie na téma Síť. Dále přišla milá zpráva z Prahy, Marek Semerák a Jindřiška Andělová získali  4. a 5. místo v zahrádkářské soutěži Krása květů. Měli jsme též velkou radost, že se nám podařilo opět uspět v Mezinárodní výtvarné soutěži v Lidicích. Kateřina Zaňková a Petr Tomáš dosáhli na čestná uznání v konkurenci 1370 fotografií z celého světa.

Slavnostní vyhlášení s astrofotografem Petrem Horálkem v knihovně v Mokrém bylo úžasné jako vždy a moc jsme si ho užili… i v těch rouškách. Loňské téma Nebeské kouzlení vyhrála Tereza Roštlapilová, Barbora Horáková získala 3. místo a čestné uznání  a Adéla Duchatschová cenu knihovny v Mokrém.

Do finále Národní přehlídky amatérské fotografie ve Svitavách postoupilo 18 našich mladých fotografů v kategorii do 16 let. Medaili a čestné uznání získali Kateřina Zaňková a Jan Tomáš. Krásného úspěchu dosáhla též Stela Syrovátková. Její fotografie Pírko vyhrála cenu Zoner Press, byla vybrána jako vítězná napříč kategoriemi (celkem 784 prací). Ve Svitavách od 3.října také vystavovali všichni naši finalisté: S.Cohornová, A.Duchatschová, B.Horáková, J.König, J.Kejzlar, M.Kufel, M.Mrázková, M.Obst, O.Pavlát, M.Pavlátová, N.Piecová, T.Roštlapilová, J.Šotola, P.Tomáš, A.Tomášová.

Naše fotografie jste mohli též vidět v září na novoměstském zámku, kde byly součástí výstavy Fotografie 2020. V divácké anketě zde vyhráli Filip Hnik a Jan König, druhá byla Markéta Pavlátová  a třetí Jan Tomáš. Ten se též stal vítězem soutěže Zámek okem fotografa – v kategorii nejoriginálnější foto. Jeho Přistání v zámecké zahradě… bylo opravdu originální.

Poděkování patří oceněným, ale i všem ostatním za jejich snahu. Je fajn, že s námi zůstávají v kontaktu i ti, kteří odešli na střední školy a víceletá gymnázia. V loňském roce se společně tomuto krásnému koníčku věnovalo 35 fotografů, nejmladším pomáhala paní Jarmila Valterová, úpravě fotografií nás učil  pan Zdeněk Mudroch. Moc se těšíme, až se budeme moci zase všichni pravidelně setkávat. Čeká nás též odložený společný fotoprojekt s Hildenem, výstava Domov v Evropě a další akce. Výběr z našich fotografií si můžete prohlédnout zde, budeme rádi, když vás potěší…

Činnost našeho kroužku byla podpořena z dotačního programu KÚ Královéhradeckého kraje. Děkujeme.

                                                                                                                        Eva Vincencová

                                                                                                                                             

 

 

FOTO>>>