Aktuální informace

Informace pro rodiče

 

INFORMACE K PROVOZU ŠKOLY OD 12. DUBNA 2021 najdete >>>

 INFORMACE K TESTOVÁNÍ, PROVOZU ŠD A DALŠÍ INFORMACE najdete >>>

Instruktážní video testování >>> https://www.youtube.com/watch?v=2AbljENQn78

  

Okresní kolo Zeměpisné olympiády se konalo online 17.2.2021

Z naší školy se zúčastnil Matyáš Mrázek z 9.B a Zdenek Nerud z 9.A.

A zde je shrnutí jednoho z účastníků:

„Nejprve jsme obdrželi základní informace ohledně registrace do okresního kola Zeměpisné olympiády. V letošním roce olympiádu organizovala Masarykova univerzita v Brně, takže jsme se museli přihlásit do jejich systému is.muni.

Obdrželi jsme sedmimístné číslo, pod kterým jsme byli v soutěži vedeni. Asi za týden jsme dostali další upřesňující informace o soutěži. Vzhledem k tomu, že do okresního kola bylo přihlášeno 7 000 soutěžících z celé republiky, byly každé kategorii přiděleny různé časy. Nám byl přidělen čas od 11.00 do 17.00. To znamená, že jsme se mohli přihlásit kdykoliv v tomto čase a na splnění všech tří částí (práce s atlasem, test geografických znalostí a praktická část) jsme měli celkem 2,5 hodiny. V každé části soutěže bylo 10 až 12 otázek, které na sebe navazovaly a nepřipadaly mně těžké. Okresní kola v předchozích letech, když jsme jezdili do Náchoda, mně připadala náročnější.“

Zdenek Nerud, 9.A

Matyáš Mrázek se nakonec umístil na 8.místě (ze 16 žáků náchodského okresu) a Zdenek Nerud získal 10. místo.