Nové Město nad Metují, Školní 1000, okres Náchod

Foto Malecí clear sky small

Testování žáků

Od 17. 1. 2022 se bude testovat 1x týdně, a to každé pondělí.

Testují se i žáci školy, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě 180 dní po prodělané nemoci. V případě nepřítomnosti žáka, bude test proveden bezprostředně po návratu do školy.

V případě pozitivního testu postupuje škola podle stanovených pravidel.

Metodický pokyn předávání dat a součinnost škol s KHS >>>
Testování - leták pro rodiče >>>

Charakteristika ŠD/ŠK

Provoz školní družiny

První a poslední den školního roku

Charakteristika ŠD/ŠK

Školní družina má k dispozici samostatný trakt školy, je rozdělena do 6 oddělení, která navštěvují žáci 1. - 5. tříd, a jednoho oddělení školního klubu v němž se zapojují převážně děti 2. stupně.

Každé oddělení má vlastní, moderně vybavenou, prostornou hernu, kterou děti využívají ke každodenním ranním i odpoledním činnostem. Děti mohou taktéž užívat specializované učebny, jakými jsou výtvarná učebna, kde pravidelně probíhají výtvarné dílny, keramická tvoření, dále počítačová učebna, kuchyňka a tělocvična. Prostory chodby ŠD s dětským koutkem s prolézačkami, relaxačním čtecím koutkem, rotopedem a pingpongovým stolem děti využívají k odpočinku a odreagování.

V případě příznivého počasí mají děti možnost trávit volný čas v prostoru školní zahrady, kde se nacházejí lavičky, skluzavky, pískoviště, dřevěné sestavy a různá další zařízení pro trávení volného času.

Kromě odpočinkové a rekreační činnosti mohou děti využívat pestrou nabídku zájmových kroužků školní družiny a školního klubu (více čtěte v sekci „Nabídka aktivit/Kroužky“). Pro děti, které navštěvují ŠD, je také připraven celoroční projekt „Těšíme se na…......“. Jedná se o jedno i vícedenní akce, jejichž zaměření je přizpůsobeno zájmu dětí a rodičů.

Školní družina má od roku 2007 svůj vlastní Školní vzdělávací program "Zábava je naše radost".

Provoz školní družiny je zajištěn kvalifikovanými a odborně připravenými vychovatelkami, které se dětem maximálně věnují a nabízejí širokou škálu možností trávení volného času.

Oddělení ŠD/ŠK

1. oddělení:    Kočičky    Martina Černá
  2. oddělení:     Lodičky    Nataša Miltová (vedoucí vychovatelka)
  3. oddělení:    Piráti    Martina Šmídová
  4. oddělení:    Duchové    Markéta Třešňáková
  5. oddělení:    Mimoni    Kristina Marková
  6. oddělení:    Sovičky    Veronika Vrátná
  7. oddělení:    Chobotničky       ŠK

18 O2 chytra skola RGB logo gradient C

© Your Company. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates