Nové Město nad Metují, Školní 1000, okres Náchod

Foto Malecí clear sky small

Testování žáků

Od 17. 1. 2022 se bude testovat 1x týdně, a to každé pondělí.

Testují se i žáci školy, kteří mají dokončené očkování nebo jsou v ochranné lhůtě 180 dní po prodělané nemoci. V případě nepřítomnosti žáka, bude test proveden bezprostředně po návratu do školy.

V případě pozitivního testu postupuje škola podle stanovených pravidel.

Metodický pokyn předávání dat a součinnost škol s KHS >>>
Testování - leták pro rodiče >>>

Novinky/Aktuality

Vážení rodiče,

z důvodu narůstajícího počtu covid-pozitivních pacientů pozastavujeme dočasně činnost kroužků ŠD/ŠK.

V případě příznivé situace činnost opět zahájíme po jarních prázdninách.

vychovatelky ŠD/ŠK

Malý velký kamarád „13“

Na přelomu září a října jsme po dvouleté nechtěné přestávce s dětmi ze školní družiny Malecí opět vyjeli na třídenní turistický pobyt na Horalce. Letošní ročník byl již třináctý!

Maminky jsme nechali doma a po tři dny jsme se s dětmi snažili naplňovat motto našeho společného pobytu „Malý velký kamarád“…. Kamarádství, společně prožitý čas, hry, zábava, soutěžení byly tedy náplní našeho víkendu, umocněného navíc nádherným slunečným počasím babího léta.

Troufám si říct, že víkend byl odměnou pro všechny, kteří se zúčastnili. Jsem moc ráda, že jsme mohli náš pobyt nejen zorganizovat, ale také nakonec uskutečnit a užít si společný čas.

Poděkování patří i provozovateli chaty Horalka ve Sněžném v Orlických horách, který se nám snažil maximálně vyjít vstříc.

Nataša Miltová (spokojený účastník)

video >>>

Den bez aut

Dne 21.9. školní družina uspořádala na zahradě akci „DEN BEZ AUT“. Děti plnily úkoly na jednotlivých stanovištích. Účastnily se skoků v pytlích, jízdě zručnosti na koloběžce, hodu na cíl, nošení plastových vajíček, kreslení dopravních značek a dopravních prostředků křídou na beton. Zároveň jsme si s dětmi povídali o bezpečném chování v běžném provozu. Všichni jsme si akci moc užili, děti si odnesly drobné odměny.

vychovatelky ŠD

Zvířecí olympiáda

Na přelomu měsíce května a června jsme uspořádaly pro první třídy ve školní družině olympiádu. Oddělení Kočiček a Soviček mezi sebou soupeřila v mnoha disciplínách - čekaly nás sportovní aktivity, vědomostní kvízy i prověření jemné a hrubé motoriky. Děti se na soutěže vždy velice těšily, vzájemně se povzbuzovaly a motivovaly se k co nejlepším výkonům. Celá ZVÍŘECÍ OLYMPIÁDA se nesla v duchu fair-play a dopadlo to, jak nejlépe mohlo - remízou. V závěru byly děti odměněny diplomy, sladkostí a odznakem.

za školní družinu vychovatelky

Martina Černá a Veronika Vrátná

Školní družina v akci

Děti ze školní družiny se nemohou dočkat, až budou moci začít chodit na školní zahradu. Jarní sezonu zahájily úklidem zahrady, hrabání starého listí a mechu za krásného počasí jim šlo hezky od ruky a bylo vidět, že hrábě nedrží poprvé ve svých rukou.

Teď už zbývá, aby sluníčko svítilo a děti mohly vyběhnout na krásně uklizenou zahradu.

Martina Šmídová, vychovatelka ŠD

18 O2 chytra skola RGB logo gradient C

© Your Company. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates