Školáci černá small 100

Základní škola

Nové Město nad Metují, Školní 1000, okres Náchod

  Fotky pomalu 300x150

   

Aktuální informace

12.-16.6. - Sportovně - adaptační pobyt - 8.třídy, Ekologická základna - 5.třídy
14.6. - Školní výlet třídy 7.A
15.6. - Školní výlet třídy 2.A a 1.tříd

Nabídka práce >>>

_______________________________________________________________

Novinky/Aktuality

Školní rok 2022/2023
PŘESPÁVAČKA VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Začátek června je již tradičně časem, kdy děti z 1.-2.tříd tráví noc ve spacáku v prostorách naší družiny. Ani letošní rok nebyl jiný.  Ale výjimečná tato akce byla. V první řadě jsme daly možnost žákům 5.tříd se této akce také zúčastnit, ale venku ve stanech. Další novinkou bylo nové přenosné ohniště, které přímo vybízelo, aby se donesla kytara a „hráblo“ se do strun. Děti nadšeně zpívaly a pozorovaly oheň. V poslední řadě byla novinkou noční hra, za svitu měsíce a svíček děti putovaly po trase, která vedla i noční školou. Za pomocí baterky měly za úkol odhalit skryté obrázky, zapamatovat si je a na konci cesty je napsat. Celkem bylo 20 obrázků a vítězové dali 19 obrázků-bravo. Jistě i podpis ve tmě byl nutný.

Zuby vyčištěny, spacáky zapnuty, už jen usnout. Ráno rozcvička, nasnídat se, vyhodnotit soutěže, předat drobné ceny, sbalit všechny věci a hurá zpátky k rodičům povyprávět všechny zážitky.

Těšíme se zase za rok na „Spinkání bez maminky“.

                                                                        MŠMT (vychovatelky ŠD)

Přikládáme i názory dětí:

„Přespávačka ta je prima,
máme pizzu k večeři.
Hrajeme tam vybiku.
Všichni se tam bavíme a pak hezky spinkáme.“
                       
                             Fanda a Verunka

 

„Stanování, přespávání,
užije si každý,
I když se nám trochu stýská,
užijeme si večera.
Rozcvička nás ráno čeká,
i když se nám nechce.
Pojďte vstávat hola, hola,
půjde to lehce.“

                               Emilka a Eliška                       

FOTO >>>                               

LEHKOATLETICKÝ ČTYŘBOJ ŠKOLNÍCH DRUŽIN

V úterý 30.5.2023 se uskutečnily atletické závody školních družin na Stadionu generála Klapálka v Novém Městě nad Metují s celkovým počtem 111 závodníků.

Naše děti si zde poměřily své sportovní výkony se závodníky z ostatních družin našeho města a jeho okolí. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách (běh na 50 m, hod kriketovým míčkem, skok daleký a vytrvalostní běh – dle ročníku).

Počasí nám přálo, a tak byla radost sledovat zápolení těch nejmladších až po skutečné souboje o každou setinku či centimetr u těch nejstarších.

Naši školní družinu reprezentovalo 21 dětí a celkově jsme získali v různých disciplínách 25 umístění na prvních třech pozicích.

Nejúspěšnějšími závodnicemi byly Adéla Hanzlová (4.třída) a Alexandra Hrnčířová (5.třída), které se umístily „na bedně“ ve všech čtyřech disciplínách, a Nela Hladíková (2.třída), která bodovala ve třech disciplínách.

Děti fandily nejenom svým kamarádům, což vytvořilo tu správnou atmosféru, a všichni jsme si tak užili příjemné sportovní dopoledne a odnesli si spoustu jedinečných zážitků.

Všem závodníkům srdečně blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších, nejenom sportovních úspěchů.

                                                                                         Martina Černá

FOTO >>>

Výsledky >>>

 

ŠKOLNÍ DRUŽINA V ZOO DVŮR KRÁLOVÉ NAD LABEM

V pátek 12.5.2023 vyrazilo 46 dětí z 1.A,1.B a 2.A (s dozorem) na výlet se školní družinou do ZOO Dvůr Králové nad Labem. Celý den proběhl pod slunečnými paprsky a ve svižném tempu.

Ohlasy dětí:                                                                       

„Byly blízko žirafy. Viděla jsem divokou kachnu. Viděli jsme tučňáky, plavali kouzelně…“

                                                                                  Elenka Smolová

„Líbily se mi v ZOO žirafy. Měla jsem strach ze lvů. Byla jsem překvapená z tučňáků. Jeli jsme truckem a bavilo mě to…“

                                                                                  Maruška Škaloudová

„V zoologické zahradě se mi líbili lvi a nosorožci. Hned po příjezdu jsme nastoupili na truck a jeli mezi volné lvy a různá další zvířata. Tučňáci kouzlili a nosorožci byli tak blízko…“

                                                                                  Anička Pěničková

„Když jsme jeli kolem lvů, tak jsme se bála. Líbili se mi tučňáci, paní vychovatelka měla pravdu, byli okouzlující, když plavali pod vodou…“

                                                                                   Kačenka Samková

„Prožil jsem v ZOO zábavu a taky jsme jeli truckem mezi puštěné lvy. Viděl jsem tučňáky a byli kouzelní…“

                                                                                           Patrik Mencel

„Do ZOO jsem jel kvůli tomu, že to minulý rok bylo super. A tak jsem se zapsal. Jeli jsme truckem a viděli jsme: lvy, buvoly, žirafy a plameňáky…“

                                                                                           Teodor Vít

„Jeli jsme truckem a viděli jsme tučňáky a dva levharty perské. Bavilo mě to na provazovém hradě…“

                                                                                             Franta Balcar

„Za mě překvapením byli tučňáci. Bylo to fajn, hodně se mi líbil nosorožec. Bylo to skvělý a úžasný…“

                                                                                            Adri Hladík

„Líbilo se mi, jak jsme jeli kolem lvů, a líbil se mi pavilon hadů…“

                                                                                  Tadeáš Prostředník

FOTO >>>


OHEŇ NA ŠKOLNÍ ZAHRADĚ

         V pátek, dva dny před filipojakubskou nocí, jsme společně s dětmi uspořádali již tradiční „Čarodějnické opékaní na školní zahradě“. Akce byla dobrovolná. Kdo chtěl, přinesl si špekáček, párek, chleba, rohlík, jablko a společně s dalšími dětmi se vystřídal u ohně. A musím říct, byla to nádhera…… Vůně ohně a opečených špekáčků společně s krásným počasím navodila tu pravou jarní pohodu a zpestřila dětem jedno páteční odpoledne.

FOTO >>>           

 

OBVODNÍ TURNAJ VE VYBÍJENÉ ŠKOLNÍCH DRUŽIN

Ve středu 5. dubna 2023 se po dvou letech opět uskutečnil tradiční turnaj ve vybíjené školních družin z našeho města a okolí.

Tohoto sportovního klání v kategorii žáků 3. až 5. tříd se zúčastnily děti ze čtyř školních družin – ze ZŠ Komenského, ZŠ a MŠ Krčín, ZŠ Nový Hrádek a ze ZŠ Malecí, která turnaj pořádala.

Hrálo se systémem každý s každým. Družstvo tvořilo 10 hráčů, vždy musela hrát dvě děvčata a pouze jeden žák mohl být z páté třídy. Do jednotlivých zápasů děti vstupovaly s lehkou nervozitou a obavou, co mohou očekávat od svých soupeřů. Děti předvedly bojovnost, spolupráci a vzájemné kamarádské chování, které bylo možná důležitější než samotné vítězství. Všechny zápasy byly velice vyrovnané a do poslední chvíle bylo těžké odhadnout, kdo zvítězí.

A jak to nakonec dopadlo? První místo a putovní pohár získala školní družina ZŠ Malecí. První tři družstva získala diplomy a krásné medaile, vyrobené v naší škole na 3D tiskárně. Všechny děti byly odměněny drobnými cenami.

Turnaj proběhl v přátelské atmosféře, pohodě a spokojenosti s aktivně prožitým dopolednem. Dětem se sportovní klání velice líbilo a už teď se těší na další setkání.

VÝSLEDKY:       1.místo ŠD Malecí               44 bodů

                           2.místo ŠD Nový Hrádek   37 bodů

                           3.místo ŠD Krčín                 36 bodů

                           4.místo ŠD Komenského   35 bodů

                                                                                                     Martina Černá

FOTO >>>

ŠKOLNÍ DRUŽINA V KINĚ 70

        Děti ze školní družiny se jedno březnové odpoledne zúčastnily promítání nového filmu "Asterix a Obelix: Říše středu" v novoměstském Kině 70. Pro všechny zúčastněné to byla příjemná změna, která nám ukrátila letošní dlouhé čekání na krásné jarní dny.

                                                                               N. Miltová

FOTO >>>

 

ŠKOLNÍ DRUŽINA V DIVADLE

Návštěva divadla je vždy kulturním zážitkem. Školní družina se na tento zážitek chystala dlouhou dobu. Ve čtvrtek 16.3.2023 vyrazily děti z 1. – 3. třídy a divadelního kroužku do Hradce Králové do Divadla Drak. Loutkové představení Šípková Růženka bylo speciálním představením uspořádaným pro školní družinu. Divadlo nás uvítalo milou atmosférou, usměvavými zaměstnanci a nadšenými loutkoherci. Vše dokreslovalo i slavnostní oblečení našich dětí. Po usazení do prvních řad na měkká sametová sedadla už jen zbývalo, abychom se dočkali začátku představení. Děti hltaly každé slovo, každé otočení kulis a světelné efekty. Vše bylo dolněno živou hudbou. Děti byly vtaženy do děje i tím, že mohly hlasitě reagovat na výzvy postav. Že nám čas uběhl jako voda? Ano, nezbylo než zatleskat a těšit se na další návštěvu.

Pojedete příště s námi?                                          

Nadšené vychovatelky a vzorné děti.

FOTO >>>

 

ŠKOLNÍ DRUŽINA V AQUACENTRU

         Dne 16.11.2022 byla školní družina s žáky 4. a 5. ročníků na výletě v aquacentru v Rychnově nad Kněžnou. Děti si zaplavaly v 25m dlouhém bazénu a zaskákaly z odrazových bloků. Nechaly se unášet proudem divoké řeky, projely se na tobogánu, relaxovaly v brouzdališti a bublinkách vířivky. V bazénu jsme strávili hodinu plnou zábavy a vodních radovánek.

         Na závěr byl v prostoru recepce bar s občerstvením, kde si děti zakoupily svačinu, protože jim po sportovních výkonech pořádně vyhládlo.

Výlet proběhl bez komplikací a všichni byli moc spokojení.

                                                                                   Markéta Třešňáková

FOTO >>>

HORALKA 14.

Každoroční pobyt na chatě Horalka pro děti 3.-4. tříd školní družiny proběhl v termínu 6.10.-8.10.2022. Letošního pobytu se zúčastnilo 50 dětí, které se opravdu nenudily. Hned po příjezdu jsme si prohlédli celý venkovní areál, doplněný minizoo. Již první večer byly děti rozděleny do různě barevných družstev, ve kterých následné dny pracovaly. Páteční dopoledne bylo ve znamení „Pohádkové bojovky“, plnění úkolů na trase vymezené v areálu kolem chaty Horalka. Nejdříve bylo nutné splnit úkol, zapsat si správné písmenko do tabulky a na konci ještě vyluštit pomocí získaných písmenek tajenku. Odpoledne jsme se vydali na tradiční vycházku na Skutinu. Počasí nám extrémně přálo, bylo nádherně vidět do krajiny, pozorovali jsme okolní Orlické hory a užívali si teplého dne. Na Skutině jsme si zahráli další hru, hledali jsme správné obrázky v lese. Že nám po takovém pěším výletu vyhládlo, to je přece jasné. Večerní program byl složen z písniček na přání a společenských her. Také jsme si vyrobili krásný věnec z kolíčků v podzimních barvách. Jen nás trochu mrzelo, že další den už se muselo zase jet domů. Domluvili jsme se, že příští rok znovu vyrazíme na Horalku. Budeme se tedy těšit za rok zase.

                           Vychovatelky ŠD

FOTO >>>

Novoměstská obůrka

     V úterý 27. 9. jsme měli ohromné štěstí. Na tento den jsme si naplánovali pěší výlet do novoměstské obůrky. Děti  z 1. – 5. třídy naší školní družiny se mohly dobrovolně přihlásit na vycházku k oboře v Klopotovském údolí.

V úterý, když se měl výlet uskutečnit, od rána vytrvale pršelo, obloha byla celá olověná a počasí nevypadalo vůbec dobře.

Kolem poledne déšť ustal a pomaličku se začalo vyjasňovat, Aladin, ČHMÚ i Klára nám potvrdily, že nejhorší je za námi, tak jsme si dodali odvahu a vyrazili. A udělali jsme dobře.  Počasí bylo nakonec krásné, i slunce svítilo a v obůrce…?

Prasata, jelen, laně, koloušci, krocani, koza ... Všechna zvířata na nás čekala a vůbec se před námi neschovávala. No zkrátka, měli jsme velké štěstí.  

                                                                                                                              Nataša Miltová

FOTO >>>


Školní rok 2021/2022

SPINKÁNÍ BEZ MAMINKY ANEB PŘESPÁVAČKA V ŠD

V pátek 3. 6. jsme se společně s dětmi z 1. a 2. tříd sešli ve škole ve zcela netradičním čase, navečer v 18:00 hodin. Všichni jsme si přinesli spacáky, pyžamka a karimatky, abychom mohli přespat ve školní družině. Samozřejmě nejen přespat. Pozdní odpoledne a večer byly plné her a soutěží, společného povídání, večerního ukládání a samozřejmě nechyběla pohádka na dobrou noc - to byl náš program, kterým jsme slavili i Den dětí.

A abychom neumřeli hladem, objednali jsme si k večeři pizzy, které nám z Nudlerie a Pizzerie Seladon přivezli přímo až na školní zahradu. Se snídaní nám pomohla školní jídelna, která pro nás upekla mřížkový koláč, a jedna hodná maminka, která připravila výborné muffiny. Děkujeme.

Uteklo to rychle, ráno po rozcvičce a snídani jsme si začali balit karimatky a spacáky, což nebylo úplně jednoduché, a těšili se na rodiče, kteří si děti v 9:00 vyzvedli.

                                                                                         Nataša Miltová

FOTO>>>

                                                             

Obvodní kolo v lehkoatletickém čtyřboji školních družin 

V úterý 24.5.2022 se děti naší školní družiny zúčastnily atletických závodů na stadionu Generála Klapálka v Novém Městě nad Metují.

Děti si zde poměřily své sportovní výkony se závodníky z ostatních družin našeho města a jeho okolí. Celkový počet soutěžících byl 110. Letošní organizaci závodu měla na starosti Školní družina ZŠ Krčín z Nového Města. Díky covidové pauze to byly pro mnohé děti vůbec první atletické závody a všem patří velký obdiv nás dospělých.

Děti byly rozděleny podle jednotlivých tříd na chlapce a dívky. Soutěžilo se ve čtyřech disciplínách (běh na 60 m, hod kriketovým míčkem, skok daleký a vytrvalostní běh). Naši školní družinu reprezentovalo 19 dětí a celkově jsme získali 28 diplomů s umístěním, což je krásný výsledek.

Někteří závodníci byli trošku nervózní, ale dali do toho všechno. Připomněli jsme si olympijskou myšlenku Pierra de Coubertina – „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“.

Všem závodníkům srdečně blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci školy a už teď se těšíme na další ročník.

NAŠI ZÁVODNÍCI:

1.třída

JEŽKOVÁ Nikola

BALCAR František

SUCHÁNEK Kryštof                  1.místo – VYTRVAL.BĚH

 

2.třída

SUCHÁNKOVÁ Pavla

BALCAROVÁ Nela                    1.místo – HOD KRIKET.MÍČKEM

ENTLEROVÁ Vilma                  1.místo – BĚH na 60 m                                  1.místo – VYTRVAL.BĚH

                                                   1.místo – SKOK DALEKÝ                                 2.místo – HOD KRIKET.MÍČKEM

VÍTKOVÁ Michaela                   2.místo – BĚH na 60 m                                  3.místo – VYTRVAL.BĚH

                                                    3.místo – SKOK DALEKÝ

ADAMSKÝ Vojtěch                   1.místo – VYTRVAL.BĚH                                3.místo – BĚH na 60 m

TLÁSKAL Jakub                         2.místo – SKOK DALEKÝ

 

3.třída

LINHARTOVÁ Darina

ZAŇKA Ondřej

KOTEK David                            3.místo – VYTRVAL.BĚH

 

4.třída

LINHARTOVÁ Berenika

HRNČÍŘOVÁ Alexandra          1.místo – SKOK DALEKÝ                                 2.místo – BĚH na 60 m

                                                   3.místo – HOD KRIKET.MÍČKEM

BALCAR Robin                          3.místo – SKOK DALEKÝ

 

5.třída

BALCAR Matěj

KÁBRTOVÁ Anna                     1.místo – BĚH na 60 m                                   1.místo – VYTRVAL.BĚH

                                                    2.místo – SKOK DALEKÝ                               2.místo – HOD KRIKET.MÍČKEM

ULICHOVÁ Claudie                  1.místo – SKOK DALEKÝ                               1.místo – HOD KRIKET.MÍČKEM

                                                    2.místo – BĚH na 60 m                                  2.místo – VYTRVAL.BĚH

LÁCHOVÁ Anna Marie             3.místo – VYTRVAL.BĚH                                3.místo – HOD KRIKET.MÍČKEM

                                                   3.místo – SKOK DALEKÝ

                                                                                                                                                            Martina Černá

FOTO >>>

 

HASIČSKÝ POLYGON VELKÉ POŘÍČÍ

Ve čtvrtek 19. 5. 2022 jsme pro nejstarší děti ze školní družiny připravili a zorganizovali dobrovolný výlet do Velkého Poříčí se zhlédnutím Hasičského polygonu.

Hasičský polygon je vzdělávací a výcvikové středisko učiliště požární ochrany, unikátní prostor, který slouží pro výcvik profesionálních a dobrovolných hasičů, ale také policistů a záchranářů a složky integrovaného záchranného systému se zde mohou připravovat na ty nejnáročnější typy zásahů ve výšce a nad volnou hloubkou.

Náš program byl rozdělen na dvě části. V první části, která proběhla přímo v garážích hasičské zbrojnice, předvedli profesionální hasiči dětem, v čem spočívá jejich práce a co je její náplní. Vyprávění bylo doplněné o zážitky z profesního života. Hasiči ukázali dětem všechnu hasičskou techniku, která byla v garážích, a nechali děti, aby si všechna hasičská auta pořádně prohlédly a prošly.

Druhá část byla věnovaná hasičskému polygonu. Děti pozorovaly nácvik záchrany a spuštění zraněného z výšky.

Myslím, že všechny děti byly spokojené s tím, co viděly, a podle reakce chlapců a jejich slov je práce profesionálních hasičů práce snů pro mnohé z nich.

                                                                            Nataša Miltová

FOTO >>>

 

Školní družina na výletě v ZOO

V pátek 13. 5. 2022 se uskutečnil dlouho očekávaný výlet dětí z 1. A, 2. A a 2. B navštěvujících školní družinu do ZOO Dvůr Králové nad Labem. Už se vám někdy povedlo být mezi prvními návštěvníky v ZOO? Čekala na nás spousta dobrodružství a nečekaných situací.

Snídaně u šimpanzů spojená s hledáním schovaných dobrot nebo slon, který přes elektrický ohradník chobotem trhá keřík, který mu tak moc chutná. Jistě i projížďka trucky, které zajíždějí i do Lvího safari, byla obrovským zážitkem pro všechny, žirafa nás přišla pozdravit až k trucku a lvi se na nás „mlsně“ dívali.

Co se nám líbilo nejvíc? Všechna zvířátka, a že jsme jich viděli…

Těšíme se zase někdy na viděnou.

Děkujeme všem, kteří se na zdařilém výletu podíleli.

                                Martina Šmídová

FOTO >>> 

Hvězdárna a planetárium Hradec Králové

V úterý 1.3.2022 jsme s dětmi ze 3. a 4. tříd vyjeli na výlet do hvězdárny v Hradci Králové.   Přálo nám slunné počasí, které umožňovalo krásné výhledy i z autobusu.

První část vyukového programu probíhala v digitálním planetáriu. Zde byly děti vedeny lektorem a při pořadu získaly základní znalosti o pozorování noční i denní oblohy. Virtuální průlet Sluneční soustavou žákům ukázal její celkové uspořádání. Na některé objekty jsme se podívali podrobněji (planety a jejich měsíce, trpasličí planety, jádra komet, ...). Na závěr jsme zhlédli animovaný film Polaris.

Na druhou část programu jsme se přesunuli do hvězdárny, a to ke kopuli s dalekohledem. Díky příznivému počasí jsme se mohli bezpečně podívat na Slunce a sluneční skvrny. Zde si děti mohly také  zakoupit drobné upomínkové předměty.

Výlet se vydařil. Všichni jsme se vrátili v pořádku a plní dojmů ze získaných informací.

                           Markéta Třešňáková

FOTO>>>

 

ROTOTOUR 2022

Zimní měsíce trávíme s dětmi venku na sněhu, letos byla situace jiná, nedostatek sněhu způsobil, že zimní hrátky se omezily na stavění minisněhuláků. Napadlo nás tedy uspořádat závod v jízdě na rotopedu. Čas závodu byl pro všechny kategorie stejný - 3 minuty - a pak už jen záleželo na výkonnosti jednotlivých závodníků. Jednotlivé ročníky soutěžily mezi sebou, jen třída 1.A to měla jinak, soutěžili kluci proti děvčatům.

Výsledky:

1.třída    vyhráli kluci

2.třídy    vyhrála 2.B

3.třídy    vyhrála 3.A

4.třídy    vyhrála 4.B

5.třídy    vyhrála 5.B.

Celkový počet ujetých kilometrů je 39,91 za celou ŠD.

Dětem se akce líbila, už se těší na další ročník.

                                    Martina Šmídová

FOTO >>>

 

Malý velký kamarád „13“

Na přelomu září a října jsme po dvouleté nechtěné přestávce s dětmi ze školní družiny Malecí opět vyjeli na třídenní turistický pobyt na Horalce. Letošní ročník byl již třináctý!

              Maminky jsme nechali doma a po tři dny jsme se s dětmi snažili naplňovat motto našeho společného pobytu „Malý velký kamarád“…. Kamarádství, společně prožitý čas, hry, zábava, soutěžení byly tedy náplní našeho víkendu, umocněného navíc nádherným slunečným počasím babího léta.

              Troufám si říct, že víkend byl odměnou pro všechny, kteří se zúčastnili. Jsem moc ráda, že jsme mohli náš pobyt nejen zorganizovat, ale také nakonec uskutečnit a užít si společný čas.

              Poděkování patří i provozovateli chaty Horalka ve Sněžném v Orlických horách, který se nám snažil maximálně vyjít vstříc.

                                                         Nataša Miltová (spokojený účastník)

FOTO >>>

video >>>

 

Den bez aut

Dne 21.9. školní družina uspořádala na zahradě akci „DEN BEZ AUT“. Děti plnily úkoly na jednotlivých stanovištích. Účastnily se skoků v pytlích, jízdě zručnosti na koloběžce, hodu na cíl, nošení plastových vajíček, kreslení dopravních značek a dopravních prostředků křídou na beton. Zároveň jsme si s dětmi povídali o bezpečném chování v běžném provozu. Všichni jsme si akci moc užili, děti si odnesly drobné odměny.

vychovatelky ŠD

FOTO >>>

 

Zvířecí olympiáda

Na přelomu měsíce května a června jsme uspořádaly pro první třídy ve školní družině olympiádu. Oddělení Kočiček a Soviček mezi sebou soupeřila v mnoha disciplínách - čekaly nás sportovní aktivity, vědomostní kvízy i prověření jemné a hrubé motoriky. Děti se na soutěže vždy velice těšily, vzájemně se povzbuzovaly a motivovaly se k co nejlepším výkonům. Celá ZVÍŘECÍ OLYMPIÁDA se nesla v duchu fair-play a dopadlo to, jak nejlépe mohlo - remízou. V závěru byly děti odměněny diplomy, sladkostí a odznakem.

                za školní družinu vychovatelky

                               Martina Černá a Veronika Vrátná

FOTO >>>

 
  
Školní družina v akci
 

Děti ze školní družiny se nemohou dočkat, až budou moci začít chodit na školní zahradu. Jarní sezonu zahájily úklidem zahrady, hrabání starého listí a mechu za krásného počasí jim šlo hezky od ruky a bylo vidět, že hrábě nedrží poprvé ve svých rukou.

Teď už zbývá, aby sluníčko svítilo a děti mohly vyběhnout na krásně uklizenou zahradu.

                                                                              Martina Šmídová, vychovatelka ŠD

FOTO >>>

doucovani    digitalizujeme školu   OPJAK publicita

ovoce do skol

 scio obr  women_for_women_logo.jpg
 zdrava skolaLogo_Recyklohraní_aneb_Ukliďme_si_svět.jpg proskoly.jpg 
   

   

 

          

© Your Company. All Rights Reserved.
Free Joomla! templates by Engine Templates